25 października 2021

DDS

Życiowe teksty

Wybór odpowiedniej koszuli

W szafie każdego mężczyzny z pewnością znaleźć można szeroki arsenał różnych koszul. Są one bowiem jednym z najpopularniejszych ubrań męskich, ze względu na swoja uniwersalność i szerokie zastosowanie. Na pewno każdy facet posiada przynajmniej kilka bardziej eleganckich i formalnych koszul. Oprócz ważnych okazji, wielu mężczyzn nosi je na co dzień do pracy, jeśli tego wymaga jej specyfika. W związku z tym, niektórzy z nich mogą posiadać nawet kilkanaście eleganckich koszul, które to będą mogli dopasowywać do ulubionych garniturów. Czym się one jednak charakteryzują? Tym co je wyróżnia jest na pewno kolorystyka.

Dominuje oczywiście biel, jednak oprócz niej równie popularne są odcienie szarości, błękitu lub różu. Taka koszula powinna posiadać dość sztywny kołnierzyk, a także mankiety na spinki, które docenią wszyscy ceniący sobie dużą wytworność. W przypadku kiedy chcemy do koszuli założyć muszkę powinna ona charakteryzować się krytą plisą. Decydując się jednak na krawat, możemy parować z nim także koszule z widoczną linią guzików. W związku z tym daje on nieco większe możliwości wyboru koszuli, a co za tym idzie także jej zastosowanie. Warto zaznaczyć, że na rynku pełno jest również koszul nieco bardziej nieformalnych.

Świetnie nadają się one do noszenia na co dzień, nie są wykonywane ze sztywnej bawełny, a bardzo często nie wymagają zbyt dużego prasowania. Ponadto, bywają wykonywane z takich tkanin jak chociażby jeans lub welur. Idealnie sprawdzają się dla każdego nastolatka lub młodego dorosłego, jednakże niekoniecznie znajdą zastosowanie u starszych mężczyzn. Przydatne wskazówki dla każdego miłośnika koszul: 1. Kupuj dłuższe koszule – w przypadku gdy koszula będzie nieco za długa można jeszcze coś zaradzić, nieco inaczej jest gdy okazuje się ona zbyt krótka. Podczas noszenia może łatwo wychodzić ze spodni powodując nieestetyczne zagięcia.

Poza tym, ważna jest też jej szerokość. Na metkach bardzo często znaleźć można oznaczenia slim, fit czy też normal, które to powinny być dla nas drogowskazem i wskazówką. 2. Postaw na naturalne tkaniny – decydując się na koszule miękkie oraz wykonane z naturalnych tkanin gwarantujemy sobie nie tylko przyjemność noszenia, ale także dobrą chłonność potu. Lepiej zatem wybierać ubrania bawełniane aniżeli syntetyczne, nawet jeśli te ostatnie są nieco mniej gniotące się. 3.

Zrezygnuj z podkoszulka – zakładając na siebie koszule wiele mężczyzn musi wpierw odziać się w pasujący t-shirt lub podkoszulkę. Jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów, do których pcha ich chociażby duża potliwość. Nie chcąc się jednak rozstawać z tą częścią garderoby warto wybierać takie podkoszulki, które nie będą spod koszuli widoczne lub też koszule z grubszych tkanin. 4. Wpasuj się w porę roku – wybierając się na zakupu warto pamiętać o tym, by decydować się na koszule dopasowane do danej pory roku. Latem mogą one być jaśniejsze i cieńsze – na przykład lniane, z kolei w zimnych miesiącach świetnie sprawdzą się te bawełniane lub flanelowe.

marynarki męskie duże rozmiary https://jerryshepherd.com/j-s/kobieta/odziez/spodnie/