25 października 2021

DDS

Życiowe teksty

Winietki weselne – co to jest

Panie młode, które zazwyczaj organizują swój wymarzony i najważniejszy dzień w życiu, zwracają uwagę na najmniejszy szczegół. Dopracowanie kategorii, jaką są dodatki ślubne jest bardzo ważne, ponieważ daje gościom do zrozumienia, że wszystko zostało przemyślane w najdrobniejszych aspektach. Takich niewielkich elementów, znajdujących się na stołach weselnych jest całe mnóstwo. Jednym z nich są winietki weselne. Winietki weselne to drobne karteczki, które mają gościom w precyzyjny sposób wskazać dedykowane dla nich miejsce przy stole. Kiedyś nie były modne, ponieważ organizujący bali się urażenia swoich gości. Dziś jednak jest to naturalne i praktyczne. Przyporządkowanie poszczególnych siedzeń indywidualnym osobom nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać.

www.wygrajwkolorze.pl

Trzeba dokładnie przemyśleć np. aspekt ważności gości, a mianowicie to, gdzie powinni siedzieć najważniejsi (bliska rodzina), a gdzie znajomi, a może ewentualnie zaproszone dzieci. Często problemem jest wzajemna nieznajomość gości lub brak obustronnej sympatii. Jest to więc nie lada zadanie, które stoi przed każdą młodą parą, decydującą się na zastosowanie wyjaśnionych wcześniej winietek. Winietki ślubne mają jeszcze jedną ważną rolę. Są pierwszym elementem, który zobaczą goście weselni. Mogą być zaprojekowane w różnych stylach. Niektóre są klasyczne, inne zabawne.

Ważne jednak jest to, że sprawiają wrażenie bardzo mocnej personalizacji i dają poczucie wyjątkowości każdego gościa z osobna. Na winietkach umieszczane jest pełne imię i nazwisko każdego gościa z osobna. Problem jednak pojawia się wtedy, gdy zaproszeni przychodzą z osobą towarzyszącą, której nie znamy. Świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie wtedy treści ,,osoba towarzysząca’’. Dla tych, które wydaje się to dość anonimowe i nudne, mamy jednak ciekawą propozycję. Zamiast tego, można napisać ,,urocza partnerka’’ i dodać imię gościa, który tą osobę zaprosił. Z pewnością wywoła to uśmiech i zadowolenie. Jak wybrać winietki? Istnieje bardzo dużo rodzajów winietek weselnych, skierowanych do różnych stylów i charakterów wydarzenia.

Poniżej przedstawiona lista wyszczególnia najpopularniejsze, dzięki czemu każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb:

  • Tradycyjne winietki w formie zgiętych karteczek to pierwsza propozycja. Klasyka nie oznacza nudy. Do ich projektowania można wykorzystać piękną papeterię. Dobrze jest je zarówno wydrukować, lecz ciekawszym zabiegiem będzie ich własnoręczne wypisanie. Drobna kokardka, czy diamenciki z pewnością nadadzą takiej winietce dodatkowej elegancji, a goście zabiorą je ze sobą i będą mieć wspaniałą pamiątkę do rodzinnego albumu;
  • Gorącym trendem wśród winietek są te robione na podobieństwo fraka pana młodego i sukni pani młodej. Zazwyczaj są to drobne kartoniki, a rodzaj jest przypisany jednoznacznie do płci gościa. Jest to zabawne i kreatywne rozwiązanie, które z pewnością zostanie zapamiętane;
  • Hitem ostatniego sezonu stały się także winietki, do których załączony jest niewielki dzwoneczek. Ma on swoją szczególną, uroczą rolę.

    W momencie, gdy para młoda proszona jest o okazanie sobie czułości, zadaniem gości jest dzwonienie dzwoneczkami. Świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą nieco urozmaicić całą oprawę.

.

Elegancka bielizna kielichowa wykonana z najwyższej jakości materiału i haftowana https://paulapatrizia.pl/organizacja-slubow-poznan/