17 września 2021

DDS

Życiowe teksty

Wesela

Polskie wesela to zazwyczaj huczne imprezy, w których bierze udział sto i więcej osób. Jak łatwo się domyślić, żeby zorganizować takie przyjęcie weselne, trzeba nie tylko sporo czasu, ale również pieniędzy. W dzisiejszych czasach wesela planuje się nawet z kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem.

Szczególnie w mniejszych miejscowościach trzeba o tym zawczasu pomyśleć, żeby zdążyć zarezerwować salę dla weselników. Właśnie to posunięcie powinno się wykonać na samym początku. Później dobrze byłoby sporządzić listę gości, wysłać do nich zaproszenia lub też wręczyć je osobiście.

Kiedy już mniej więcej będziemy wiedzieli, ilu ludzi możemy spodziewać się na weselu, to będziemy mogli pomyśleć o zarezerwowaniu i opłaceniu noclegów. Na tym etapie przygotowania się jednak dopiero rozpoczną, ponieważ trzeba będzie załatwić jeszcze mnóstwo innych ważnych spraw. Pamiętajmy o tym, żeby jak mówi przysłowie, mierzyć siły na zamiary, i nie planować zbyt hucznej uroczystości, jeśli nie posiadamy na to odpowiednich środków finansowych.

www.csse-roma.eu