25 października 2021

DDS

Życiowe teksty

Ubrania, których nie może zabraknąć w szafie każdego mężczyzny

1. Elegancka koszula – w kolorze bieli, szarości lub błękitu. Nie da się ukryć, że znajdzie ona niezwykle szerokie zastosowanie, ponieważ nada się na każdą oficjalną okazję – wesele, chrzciny, urodziny, pogrzeb, ale też konferencję, bal lub ważne spotkanie. Koszule mają to do siebie, że są niezwykle zróżnicowane, jednakże pamiętajmy o tym, by mieć w szafie chociaż jedną klasyczną. W takim przypadku nawet nagła uroczystość pozwoli nam wyglądać elegancko i nienagannie. 2. Garnitur – podobnie jak koszula, garnitur to odzienie, które musi znajdować się w szafie każdego mężczyzny. Ci, którzy nie używają go zbyt często posiadają zwykle tylko jeden. Z kolei osoby, od których wymaga się formalnego ubioru, na przykład w pracy, powinny posiadać co najmniej dwa lub trzy garnitury. Warto posiadać garnitury w różnych kolorach i wykonane z różnych tkanin. W związku z tym zawsze będziemy mieli co na siebie ubrać – zarówno w upalne lato, jak i mroźną zimę.

3. Jeansy – to właśnie one są najbardziej uniwersalnym i klasycznym rodzajem spodni. Można nosić je na wiele sposobów, dzięki czemu sprawdzają się na różne okazje. W zależności od ich fasonu, koloru oraz wykończenia mogą być nie tylko zawadiackie, luźne, ale też eleganckie i ekstrawaganckie. Poza tym, te bardziej typowe modele będą świetną bazą ubioru na każdy dzień. Wystarczy dobrać do nich tylko bluzkę lub koszulę i strój jest gotowy. 4. Blezer – jest nieformalnym i nieco bardziej codziennym rodzajem marynarki. Zasadniczo posiada bardzo zbliżony krój, jednakże wykonany jest często z bardziej lekkich i przewiewnych materiałów. Dodatkowo, występować może w interesującej kolorystyce oraz wzornictwie. Bez wątpienia, blezer powinien znajdować się w szafie każdego mężczyzny, ponieważ jest w stanie zagwarantować nutkę elegancji na co dzień.

Wystarczy ubrać go do zwykłych jeansów i bluzki, a od razu doda im szyku. Świetnie sprawdzi się na różnego rodzaju imprezach, spotkaniach ze znajomymi, bądź też rodzinnych wypadach. 5. T-shirt bez nadruku – klasyczna bluzka na krótki rękaw w kolorze czerni lub bieli powinna być podstawą garderoby każdego faceta. Może ona wszak być świetną bazą stylizacji na wiele okazji. Idealnie będzie komponować się nie tylko z garniturem, nieformalnym blezerem, swetrem, ale też poszarpanymi jeansami i krótkimi spodniami. Zastosowanie t-shirtu jest niezwykle szerokie, stąd chyba każdy mężczyzna posiada w swojej szafie co najmniej jeden. 6. Muszka lub krawat – akcesoria te wykorzystywane są w szczególności na ważne i podniosłe i okazje. Nie da się jednak ukryć, że powinno się posiadać przynajmniej jedno z nich. Umożliwi to szybką transformację w elegancki strój, który może być wymagany chociażby na weselu lub uroczystym balu.

Poza tym, krawaty stosowane są przez mężczyzn bardzo często na co dzień, trudno zatem znaleźć takiego, który posiadał by tylko jeden. Zwykle standardem jest kilka różnych modeli, które powinny być dobrane pod kolor garnituru, koszuli i butów.