25 października 2021

DDS

Życiowe teksty

Muzyka oferuje różne gatunki

Nie ważne jest to, jakiej muzyki słuchamy. W końcu jest nam ona proponowana w różnych gatunkach, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyśmy znaleźli takie utwory, które będą nas uspokajały, które będą podnosiły nasze samopoczucie, ale też takie, które będą miały nam dodać energii czy podnosić na duchu. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, a to wszystko oznacza, że im dokładniej się temu wszystkiemu przyjrzymy, tym większa będzie szansa, że znajdziemy dla siebie muzykę, która będzie nam odpowiadała w każdej sytuacji, w jakiej się znajdziemy. Nie mniej pamiętajmy, że nigdzie nie jest powiedziane, że możemy słuchać tylko jednego, określonego gatunku muzyki i żadnego innego. Wręcz przeciwnie, możemy słuchać takiej muzyki, na jaką w danej chwili mamy ochotę.

Inne dźwięki przy czytaniu książki, inne przy ćwiczeniach

Trzeba w końcu jasno sobie zdać sprawę z tego, że muzyka wywiera ogromny wpływ na emocje, które odczuwamy.

To oznacza, że jeśli słuchamy spokojnych utworów, to będziemy spokojniejsi, jeśli słuchamy szybkich dźwięków to będziemy bardziej pobudzeni, a to z kolei będzie oznaczało, że takie propozycje idealnie sprawdzą się podczas wykonywania różnych ćwiczeń, bo łatwiej będzie nam do nich dopasować nasze szybkie ruchy. Przecież wiadomo, że inną muzykę włączymy podczas czytania książki, inną podczas sprzątania, a jeszcze inną, gdy będziemy chcieli pobiegać. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, aby w każdym z tych przypadków wybierać takie utwory, które faktycznie będą nam się podobały, których słuchanie będzie wyzwalało w nas pozytywne emocje. Jeśli nie lubimy słuchać jakiegoś gatunku muzyki, to się do tego nie zmuszajmy. Muzyka ma nas przede wszystkim relaksować i pozwolić nam psychicznie odpocząć. Jeśli będziemy się męczyli podczas jej słuchania, to z pewnością nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Nie zamykajmy się w jednym gatunku

Są ludzie, którzy mają bardzo eklektyczny gust, a to oznacza, że słuchają takiej muzyki, na jaką w danej chwili mają największą ochotę.

Raz to może być coś z gatunku metalu, innym razem ballada, a jeszcze kolejnym gospel. Ale są również takie osoby, które nie wyobrażają sobie, aby słuchać czegoś innego niż ich ulubionego gatunku. Skoro najbardziej lubią heavy metal, to nie wyobrażają sobie, aby posłuchać jakiejś spokojniejszej piosenki, jazzu czy techno. A szkoda, bo tak naprawdę każdy gatunek ma nam wiele do zaproponowania, ma sporo ciekawych propozycji i chociażby od czasu do czasu warto ich posłuchać, aby zachować otwarty umysł. Tylko tak w każdym gatunku muzycznym będziemy w stanie wychwycić te najlepsze perełki, które wyróżniają się na tle swojego gatunku. Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, przekonajmy się jakie gatunki muzyczne są proponowane i które z nich najbardziej przypadną nam do gusty. Jednak starajmy się nie zamykać tylko w jednym gatunku, bo wówczas może nas ominąć wiele wspaniałych utworów.