25 października 2021

DDS

Życiowe teksty

Ludzi do tańca porwie odpowiednia muzyka

Czasami widzimy, że jakaś impreza nie bardzo się udaje. Ludzie zamiast tańczyć chodzą z kąta w kąt i nikt nie wykazuje zbyt wielkiej ochoty na to, aby wziąć aktywny udział w danej zabawie. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli organizujemy jakąś zabawę, na której ma być muzyka i tańce, to musimy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Tylko wtedy będziemy mieli szansę odnieść sukces i widzieć ludzi, którzy chętnie będą przebywali na parkiecie, dając się ponieść muzyce i emocjom.

O tym pamiętajmy

Przede wszystkim musimy pamiętać, że za atmosferę na zabawie w dużej mierze odpowiada prowadzący. To oznacza, że z jednej strony powinien on potrafić porwać ludzi do zabawy, zachęcić ich do tańca, ale z drugiej strony nie powinien być w tej kwestii zbyt nachalny, bo wówczas może się okazać, że uzyska efekt odwrotny od zamierzonego.

Dodatkowo taki prowadzący musi umieć obserwować ludzi, powinien być na tyle dobrym obserwatorem, aby zauważyć przy jakim gatunku muzycznym, przy jakich dźwiękach najwięcej ludzi wychodzi na parkiet. Poza tym wiadomo, że osoby dorosłe gustują raczej w innej muzyce niż młodzież, a więc podczas organizowania zabawy tanecznej również trzeba na to zwrócić uwagę. Wówczas albo należy puszczać taką muzykę, która będzie odpowiadała większości ludzi na sali, albo taką, która będzie się ze sobą mieszała, bo wówczas będzie istniała spora szansa, że faktycznie wszyscy będą chętnie przebywali na parkiecie i będą oddawali się przyjemności jaką daje taniec. Im lepiej zorganizowana będzie taka zabawa, im lepiej zaplanowana tym większa będzie szansa, że wszyscy, którzy wezmą w niej udział, wyjdą z niej zadowoleni.

Rodzaj muzyki ma znaczenie

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że rodzaj muzyki ma ogromne znaczenie odnośnie tego, czy będziemy chcieli tańczyć czy nie. Są takie gatunki muzyczne i takie utwory, przy których człowiek praktycznie samoistnie, nawet nie do końca zdając sobie z tego sprawę, zaczyna się poruszać.

Na początku mogą to być nieśmiałe, delikatne ruchy. Ale z upływem czasu, gdy poczujemy się pewniej, może się okazać, że zaczniemy tańczyć z większą pewnością siebie, co sprawi nam ogromną radość. Dodatkowo jeszcze warto powiedzieć, że są takie gatunki muzyczne, które świetnie sprawdzą się przy tańcach w parach, i tutaj będziemy mogli zdecydować czy to ma być coś wolnego, aby się poprzytulać, czy jednak jakieś bardziej energiczne kawałki. Ale możemy także wybrać taką muzykę, przy której każdy będzie mógł tańczyć sam, dzięki czemu osoby nie posiadające partnera do tańca, nie będą musiały się martwić, że nie będą mogły zatańczyć i cały czas będą musiały siedzieć czy stać w jednym miejscu. To czy ludzie chętnie wyjdą na parkiet z jednej strony będzie zależało od rodzaju muzyki, jaki dla nich puścimy. Im bardziej będzie ona skoczna i taneczna, tym większa będzie szansa, że ludzie wyjdą na parkiet.

Ale również od tego, czy muzyka zostanie dobrana odpowiednio do wieku i czy prowadzący będzie potrafił zachęcić do wspólnej zabawy.