25 października 2021

DDS

Życiowe teksty

Krawat czy muszka – co na jaką okazję?

Oba te akcesoria spełniają swoją funkcję będąc dodatkiem do stylizacji na formalnych i uroczystych spotkaniach, przyjęciach lub innych okazjach. Bardzo często bywają one stosowane wymiennie, jednakże nie każde wydarzenie powinno być traktowane w ten sam sposób. Są bowiem pewne reguły i zasady dotyczące eleganckich stylizacji mężczyzn, które warto przestrzegać. Dzięki nim będziemy bowiem w stanie uniknąć modowego faux pas i czuć się świetnie w swoim ubraniu. Oczywiście, oprócz samego wyboru pomiędzy krawatem a muszką, nieco inną kwestią jest dobór ich koloru. On również powinien być ściśle związany albo z daną okazją albo też ze stylistyką reszty ubioru.

 • Wesele – to chyba najpopularniejszy typ imprezy, na którym nietrudno szukać mężczyzn w muszkach i krawatach.

  Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że najlepiej byłoby wybrać akcesorium, którego nie będzie miał na sobie pan młody. Jako że w większości przypadków wybiera on muchę, na weselach goście mają zazwyczaj krawaty. Szukając odpowiedniego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wzór i kolor. Powinien pasować on do reszty garnituru, koszuli oraz obuwia. Dodatkowo, dużo mężczyzn stara się sparować go kolorystycznie z kolorem sukienki swojej partnerki. Warto też pamiętać o tym, że na rynku występują krawaty o różnej szerokości i długości. Ten idealny, powinien po zawiązaniu sięgać klamry paska od spodni.

  www.laboratoire.pl

  Na weselach spotkać można jednak także amatorów muszek. Mogą oni chcieć się wyróżniać lub też po prostu preferować muszki, zamiast czasem niewygodnych krawatów. Przed zdecydowaniem się na to akcesorium warto zapytać pana młodego co on sam zamierza ubrać i czy decyzja naszego wyboru muszki nie okaże się nietaktem

 • Studniówka – jest to przede wszystkim impreza, na której bawią się młodzi ludzie. W związku z tym, przekrój różnych muszek i krawatów bywa czasem naprawdę szeroki. Wiele osób decyduje się na ekstrawaganckie akcesoria w jaskrawych kolorach oraz oryginalnych wzorach. Zdecydowanie, przeważają jednak klasyczne rozwiązania, ponieważ większość osób chce wyglądać tego dnia elegancko. Studniówkę ma się tylko raz w życiu, a jest to impreza, która szczególnie mocno zapada w pamięć.

  Warto zatem dokładnie skupi się na wyborze kreacji oraz dodatków do niej. Mężczyźni wybierają na to wydarzenie zarówno muchy, jak i krawaty. Te pierwsze bardzo często mogą się pojawiać w jasnych stonowanych barwach, choć nie brakuje także tych ciemniejszych. Podobnie jest w przypadku krawatów, które dodatkowo bardzo często są dość wąskie i nieco krótsze.

 • Spotkanie biznesowe – bardzo często takie spotkania są codziennością wielu pracujących mężczyzn. Jako, że muszą oni wyglądać nienagannie i elegancko codziennie, stawiają raczej na klasyczne rozwiązania jakim są krawaty. Mucha na tego typu spotkaniu może się bowiem wydać zbyt elegancka oraz nieco przerysowana.

  Wszystkiego rodzaju wydarzenia około biznesowe, firmowe lunche lub imprezy to miejsca gdzie dobrze jest stawiać na elegancję bez przesady. W związku z tym idealnie nadadzą się na nie właśnie dobrze dopasowane krawaty.

.

marynarki duże