Koszula męska – jak kupić i być zadowolonym

Koszula jest jednym z elementów ubioru, który reprezentuje mężczyznę w każdego rodzaju sytuacji. Jej odpowiedni dobór ma sprawić, że wygląd mężczyzny będzie w zależności: elegancki, casualowy, profesjonalny, biznesowy. Można powiedzieć, że jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, bo pasuje niemalże zawsze. Przy zakupie koszuli trzeba przede wszystkim pamiętać o przeznaczeniu. Bowiem inna będzie pasowała na niedzielny obiad, a inna nada się na uroczystość typu ślub przyjaciół. Aby koszula dobrze wyglądała, trzeba zwrócić uwagę na kilka jej poszczególnych części. Mowa o: całkowitej długości, materiale, sposobie szycia, kołnierzyku i innych. Kupowanie koszuli męskiej nie jest proste. Aby zdecydować się na najbardziej odpowiedni model, należy więc przeanalizować powyższe kwestie w nieco bardziej rozbudowany sposób. Dzisiejszy artykuł ma za zadanie pomóc wszystkim, którzy gubią się w tym wyborze – rozjaśnić najbardziej nurtujące kwestie i skierować mężczyznę ku najlepszym poradom:

 • Pierwszą, najważniejszą kwestią jest oczywiście rozmiar koszuli.

  preparaty.kosmetyk.net.pl

  W zależności od tego w jakim miejscu kupujemy ten element ubioru, będą one inaczej oznaczone. W najzwyklejszych sieciówkach możemy spotkać się z europejską numeracją, np. 38,40,42 itd. Te koszule nie będą jednak nigdy dopasowane idealnie. Nadają się do niezobowiązujących wyjść, natomiast do tych bardziej formalnych zaleca się odwiedzenie profesjonalnych sklepów z garniturami. Tam znajdziemy z kolei dwa rodzaje rozmiarów: koszuli oraz kołnierzyka. Z pewnością radą będzie służyć nam profesjonalna ekspedientka, jednak warto wiedzieć co jest ważne w doborze tak ważnego – rozmiaru. O ile z samym wymiarem koszuli nie ma znacznego problemu, trzeba nieco skupić uwagę na kołnierzyku. Jest to element, który bardzo dopełnia cały wygląd. Może mieć różne oblicza – być krótszy, dłuższy, kolorowy czy stonowany.

  Nie mniej jednak nie o sam wygląd nam chodzi. Najważniejsze, by był on dopasowany do kształtu twarzy, długości szyi oraz rodzaju przeznaczenia (poziomu formalności wydarzenia). Sam kołnierzyk, a raczej jego rozmiar oddaje obwód szyi. Powinien być on powiększony o dwie szerokości palców, by jego zapinanie nie czyniło dyskomfortu. W kołnierzyku znajdują się specjalne fiszbiny, które mają za zadanie sprawić, że będzie on wyglądał wyjątkowo dobrze. Dobre modele posiadają opcję wyjmowania fiszbin przed praniem, dzięki czemu zwiększa się żywotność koszuli. Najdroższe modele chwalą się takimi materiałami fiszbin jak: masa perłowa, srebro a nawet złoto;

 • Krój to kolejna ważna kwestia. Jego rodzaj najczęściej jest oznaczony w dołączonych metkach do produktu. W zależności od producenta – zmieniają się one nazwami. Nie mniej jednak istnieją trzy podstawowe typy, które warto przyswoić i znać.

  Custom fit to najbardziej popularny krój, pasujący niemalże każdemu i nadający się dla każdej sylwetki. Regular fit jest klasyczną propozycją koszuli, która podkreśla sylwetkę – jest dopasowana. Nie ma jednak wcięcia w talii, a z tego względu polecana jest grubszym panom. Slim fit to szczególny krój, który lubiany jest przez zadbane sylwetki. Wyszczuplony mężczyzna może dzięki temu dodatkowo podkreślić swoje atuty;

 • Istotny jest także materiał, z jakiego wykonana jest koszula. Aby cieszyła ona właściciela, powinien być wytrzymany na pranie, ale także pozwalał oddychać skórze. Najlepiej, gdy jest to stuprocentowa bawełna. Z reguły tańsze odpowiedniki składają się z dwóch typów materiałów: bawełny i domieszki poliestru, czego unika się dla komfortu użytkowania. Sztuczne tkaniny się mechacą i nie wyglądają dobrze nawet po pierwszym praniu.

.

Ekologiczna, wodna pralnia w Gliwicach - Blitz