Jak zmieniał się Starbucks?

Chyba nie ma bardziej rozpoznawalnej sieci kawiarni niż Starbucks. Aż trudno uwierzyć, że początkowo firma miała zaledwie jeden punkt. Obecnie kawiarnie Starbucks rozmieszczone są niemal na całym świecie.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów tej kawiarni jest oczywiście logotyp. Warto wspomnieć, że ulegał on licznym zmianom. Zawsze jednak zawierał charakterystyczne dla kawiarni elementy.

www.pozytywnyegoizm.pl

Głównym symbolem Starbucks jest syrena, która nawiązuje do mitologicznej postaci. Wybór symbolu nie był przypadkowy. Właściciele chcieli, żeby utożsamiano kawiarnię z wysokiej jakości produktami.

Ponadto kawa była sprowadzana do Stanów Zjednoczonych za pomocą statków, które miały na burcie wyrzeźbione syreny. Zgodnie z ówczesnymi wierzeniami, rzeźby miały odstraszać te mitologiczne syreny, które mogłyby spowodować zatonięcie statku. Początkowo logo Starbucks utrzymane było w brązowej kolorystyce.

Dopiero kilkanaście lat później zdecydowano się na zmiany. Obecnie charakterystyczne logo posiada zieloną tonację.

http://www.contactcenter.pl/pl/uslugi/sprzedaz/wsparcie-sprzedazy/75 naklejki złote https://booklet.pl/oferta/naklejki-srebrne-i-zlote Naklejki srebrne i złote