13 sierpnia 2020

DDS

Życiowe teksty

Jak wybrać odblaski do biegania?

Bieganie staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportu zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Biegać może każdy i to w dowolnym momencie! Nie trzeba wykupować żadnych karnetów na siłownię, ani zapisywać się do klubów sportowych. Wystarczy sportowy strój, wygodne buty i chęci. Zapalonych biegaczy nie odstrasza nawet zła pogoda! Biegać można o każdej porze dnia i o każdej porze roku. Zarówno za dnia, jak i w nocy. Jeśli decydujemy się na bieganie po zmroku, musimy pamiętać o zapewnieniu sobie odpowiedniej widoczności. Tylko dzięki jaskrawym kolorom odzieży, gadżetom odblaskowym czy światełkom będziemy w pełni widoczni, a co za tym idzie – bezpieczni! Biegając w ciemnym stroju, bez żadnych odblasków zlewamy się z otoczeniem i stajemy się zupełnie niewidoczni.

By nie narażać się na groźne wypadki, lepiej zawczasu zaopatrzyć się w przydatne akcesoria oraz odblaski do biegania i dopiero wtedy zacząć nocne bieganie. Jeśli nie mamy jeszcze odblasków, lepiej biegajmy za dnia. 

Odzież sportowa odblaskowa

Na rynku dostępne są przeróżne gadżety odblaskowe. Warto zacząć od podstaw, czyli od odblaskowej odzieży sportowej. W sklepach znajdziemy szeroki wybór t-shirtów, legginsów i kurtek wykonanych w całości z odblaskowego materiału lub mających jedynie takie odblaskowe elementy. Ubrania dla biegaczy dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Wykonane są ze specjalnym materiałów, które ochronią przed zimnym wieczornym wiatrem, ale jednocześnie zapewnią przepuszczalność powietrza.

Są zatem gwarancją bezpieczeństwa podczas nocnego biegania, ale i komfortu!

Samozaciskowe opaski odblaskowe

Jeśli nie chcesz kupować nowej odzieży, specjalnie przeznaczonej do biegania w nocy, to możesz wykorzystać samozaciskowe opaski odblaskowe. To popularne gadżety, które również zapewnią nam bezpieczeństwo po zmroku. Takie opaski możesz założyć na ramię, nadgarstek, łydkę, kostkę, zawiesić przy plecaku lub przy sportowej nerce. Łatwo dostępne i niedrogie.

Saszetka lub nerka odblaskowa

Plecak czy torba z pewnością nie są zbyt wygodne dla biegaczy, którzy jednak czasem potrzebują miejsca na schowanie telefonu, kluczy czy paczki chusteczek. Dobrym rozwiązaniem jest mała saszetka lub nerka, do której zmieszczą się najpotrzebniejsze rzeczy. Taką saszetkę czy nerkę warto wybrać w odblaskowej wersji.

Nie musisz kupować każdego z tych gadżetów! Możesz zdecydować się na jeden element, a resztę uzupełnić uniwersalnymi opaskami samozaciskowymi rozlokowanymi w różnych miejscach..

smartwatche