25 października 2021

DDS

Życiowe teksty

Jak wybrać dobrego adwokata?

W niektórych sytuacjach pomoc dobrego adwokata okazuje się wręcz niezbędna. Warto mieć wtedy pewność, że zatrudniana przez nas osoba posiada odpowiednie kompetencje i będzie wykazywała zaangażowanie dla naszej sprawy. W jaki sposób to sprawdzić? Istnieją pewne kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze adwokata.

Poszukiwania adwokata – czas start!

Nasze poszukiwania dobrego adwokata powinniśmy zacząć od określenia tego, czy zależy nam na prawniku z dużej kancelarii prawnej, czy może wręcz przeciwnie, wolelibyśmy adwokata z mniejszej i mniej znanej kancelarii. Oba rozwiązania moją oczywiście swoje plusy, ale też i minusy.

  • Jeśli zdecydujemy się na prawnika z większej, renomowanej kancelarii, to oczywiście możemy być pewni wysokiego standardu pracy takiej osoby. Im dłużej wybrana kancelaria prawnicza funkcjonuje na rynku, tym samym większe doświadczenie jej prawników. Będziemy mogli znaleźć też znaleźć znacznie więcej opinii, chociażby w Internecie. W znanej kancelarii z pewnością łatwiej będzie nam znaleźć dobrego, doświadczonego adwokata. Zatem jakie są minusy? Chyba nie trudno się domyślić, że największą wadą dużych kancelarii będzie cena ich usług. Koszty zazwyczaj są wyższe niż te w mniejszych kancelariach.

    Weźmy też pod uwagę fakt, że większe kancelarie zajmują się wieloma sprawami jednocześnie, dlatego może pojawić się wątpliwość, czy dany adwokat będzie w stanie poświęcić nam wystarczająco dużo czasu.

  • A co z adwokatami z mniejszych kancelarii, takich, które od niedawna oferują swoje usługi? Mniejsze doświadczenie wcale nie musi być czymś złym, ponieważ często wiąże się też z większą motywacją, aby pozytywnie rozwiązać sprawę klientów i tym samym zapracować na dobrą renomę. Ceny usług będą najpewniej zdecydowanie niższe niż te w większych kancelariach.

Kompetentny prawnik, czyli jaki?

Jeśli zdecydowaliśmy już, czy zależy nam na usługach dużej, znanej kancelarii, czy może raczej wolimy skorzystać z oferty tej mniejszej, to czas na wybór konkretnego prawnika. Jaki powinien być dobry, czyli kompetentny prawnik? Ważną kwestią jest jego specjalizacja, ponieważ adwokat, który doskonale zna się na sprawach związanych z rozwodami, może nie radzić sobie tak dobrze z prawem gospodarczym. Wybierzmy prawnika o wąskiej specjalizacji, takiej, której dotyczy nasza sprawa. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, po prostu spotkajmy się z adwokatem, by podczas spotkania zadać mu istotne dla nas pytania. Uzyskane odpowiedzi pomogą w ustaleniu, czy warto zatrudniać taką osobę, czy może kontynuować nasze poszukiwania. Jeśli w jakiś sposób odczułeś, że adwokat nie jest godny zaufania, to może raczej warto poszukać kogoś innego? To Ty decydujesz!

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dobry adwokat to osoba kompetentna, dobrze znająca się na danej dziedzinie prawa, doświadczona, godna zaufania i ciesząca się dobrą opinią. Warto poszukać opinii klientów w Internecie. Jeśli jest to prawnik z większej, znanej kancelarii nie powinno być problemu ze znalezieniem rekomendacji.

adwokatzajac.pl Komornik Jadów w powiecie Wołomińskim - Kancelaria Komornicza Arona Czubkowskiego ul. Cicha 1/2, 00-353 Warszawa