25 października 2021

DDS

Życiowe teksty

Ile osób chcemy zaprosić na imprezę?

Im większą imprezę planujemy, tym więcej różnych rzeczy musimy wziąć pod uwagę, a to oznacza, że dokładnie powinniśmy się zastanowić nad wszystkimi detalami, jakie mają się tutaj pojawić. Najważniejsze jest jednak to, abyśmy odpowiedzieli sobie na pytanie, ilu gości ma się pojawić na naszej imprezie. Wbrew pozorom bardzo wiele będzie od tego zależało i jeśli nie zaczniemy od przygotowania listy gości, to może się okazać, że cały nasz plan się posypie i ostatecznie nasza impreza nie będzie tak wspaniała, jak początkowo zakładaliśmy.

O tym warto wiedzieć

Przede wszystkim należy usiąść i zrobić listę osób, które chcemy zaprosić, od razu też zastanawiając się nad tym, czy zapraszamy samych dorosłych, czy może chcemy zaprosić także dzieci. Jeśli już taka lista gości jest zrobiona, to powinniśmy się zastanowić, czy nasza impreza będzie polegała na siedzeniu przy stołach i rozmowie, czy może planujemy, że będziemy podczas niej tańczyli? W przypadku drugiej opcji musimy pamiętać o tym, żeby sala była dostatecznie duża, tak abyśmy mogli swobodnie tańczyć, bo jeśli tego wolnego miejsca będzie zbyt mało, to goście niechętnie będą wychodzili na parkiet. Może się wówczas okazać, że im więcej będziemy chcieli zaprosić ludzi, tym mniej sal będziemy mieli do obejrzenia, bo wiele restauracji odpadnie już na samym początku, gdy tylko powiemy, na ile osób chcemy zorganizować naszą imprezę.

A jeśli mają uczestniczyć w niej również dzieci, to powinniśmy się także dowiedzieć czy w danej restauracji są dla nich odpowiednie udogodnienia, takie jak krzesełka do karmienia, przewijak w łazience czy kącik zabaw. Musimy tak naprawdę sprawdzać tutaj każdy szczegół, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że nasi goście będą zadowoleni i że z chęcią będą wspominali imprezę, którą dla nich przygotowaliśmy.

Sprawdźmy koszty

Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę z tego, że im więcej osób chcemy zaprosić na naszą imprezę, tym większą będziemy potrzebowali salę.

Co więcej, będziemy musieli każdej z zaproszonych osób zagwarantować miejsce, a to oznacza, że z każdą kolejną osobą będzie rósł koszt przygotowania takiej imprezy. W końcu w restauracji płaci się od osoby, a dodatkowo jeszcze zazwyczaj mamy przedstawione dwa albo trzy menu, które różnią się ilością i czasami też rodzajem serwowanego jedzenia, a to także ma wpływ na cenę. Dlatego też, warto sprawdzić jaką ofertę mamy w poszczególnych restauracjach, zastanowić się ilu gości chcemy zaprosić na naszą imprezę i dokładnie wyliczyć, jaki to będzie koszt.

Do tego trzeba jeszcze dodać opłatę za oprawę muzyczną i za jakieś dodatkowe atrakcje na które się zdecydowaliśmy. Kiedy będziemy już mieli wszystkie te informacje, powinniśmy na spokojnie się zastanowić czy faktycznie stać nas na przygotowanie takiej imprezy. Kiedy planujemy zorganizować imprezę, musimy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników.

To oznacza, że tego typu wydarzenia zawsze powinniśmy przygotowywać z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć na wszystko dostatecznie dużo czasu.