Historia logo Microsoft

Dwóch nieśmiałych młodzieńców miało bardzo odważny plan. Chcieli bowiem, żeby komputer znajdował się w każdym mieszkaniu. Tymi młodzieńcami byli Paul Allen oraz Bill Gates. Ich plan udało się zrealizować.

Obecnie trudno znaleźć dom czy mieszkanie, w którym nie byłoby komputera. Z pewnością było to możliwe, dzięki firmie Microsoft, która zrewolucjonizowała rynek komputerowy. Nazwa firmy powstała w wyniku złożenia dwóch słów: microcomputer oraz software. Logo firmy wielokrotnie było poprawiane bądź też zmieniane.

Pierwsze logo składało się jedynie z nazwy firmy. Funkcjonowało przez kilkanaście lat. W kolejnym projekcie zmieniono jedynie charakter czcionki. W latach 80-tych XX wieku zmieniono literkę „O”, której nadano charakterystyczny wówczas design.

Od 2012 roku logo Microsoft składa się z nazwy firmy oraz symbolu. Na symbol składają się cztery, różnokolorowe kwadraciki, które układają się w jeden większy. W nowej wersji literki „f” oraz „t” są połączone. Pomimo licznych zmian, logo to zachowało prostą formę.

tykiety na kotły CO https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/33-etykiety-do-znakowanie-kotlow-centralnego-ogrzewania www.holo.pl