17 września 2021

DDS

Życiowe teksty

Dłużnik na czarnej liście

W dobie niemal krwawej walki o klienta nie sposób uniknąć nierzetelnych osób. Nie zawsze jednak pozyskanie klienta wiąże się z łatwym i szybkim uzyskaniem korzyści majątkowej. Spora część klientów jest bowiem niewypłacalna i przysporzy nam wielu zmartwień i problemów.

Windykacja może okazać się nieskuteczna, a do tego czasochłonna. Niezależnie od tego w jaki sposób zorganizowany jest dział windykacji w naszej firmie, powinniśmy zadbać o to, aby konieczność windykacji prawnej była ostatecznością. Jak można unikać nierzetelnych klientów? Przede wszystkim należy sprawdzić czy widnieją oni w rejestrach dłużników, bądź mają problemy ze spłatą swoich aktualnych zobowiązań.

Lepiej wpisać takiego klienta na czarną listę, niż zamartwiać się o to, czy windykacja w tym przypadku będzie efektywna. Pod uwagę należy wziąć także ograniczony czas na windykację, ponieważ wbrew pozorom wiele długów bardzo szybko ulega przedawnieniu. Współpraca z firmami monitorującymi dłużników może okazać się zbawienna dla naszej firmy.

Prawa pracownika www.dhsummerfestival.pl