25 października 2021

DDS

Życiowe teksty

Czy na imprezy zapraszać dzieci?

Kiedy organizujemy jakąś imprezę, na której ma być sporo ludzi, w dodatku ma się pojawić alkohol i planujemy, że będzie ona trwała do samego rana, to zazwyczaj stajemy przed dylematem, czy zapraszać tylko dorosłych, czy może powinniśmy zaprosić także dzieci. Problem ten jest jeszcze większy, jeśli organizujemy to wszystko dla rodziny, bo w końcu składa się ona również z tych najmłodszych. Tak naprawdę nie ma dobrego rozwiązania, ale możemy próbować je znaleźć i co ważniejsze, nasze działania uzależnić od ilości dzieci, które ewentualnie miałyby się pojawić na takiej imprezie.

To nie będzie łatwa decyzja

Przede wszystkim zanim podejmiemy ostateczną decyzję czy na naszą imprezę zapraszamy razem z dziećmi czy bez, powinniśmy się zastanowić nad tym, ile tych dzieci miałoby być.

Jeśli tylko kilkoro, to może lepiej pozostawić ich rodzicom decyzję, czy chcą zabierać swoje pociechy czy może wolą dla nich zorganizować jakąś opiekę, tak aby sami mogli się spokojnie bawić na naszej imprezie i niczym się nie przejmować? Jedynie wówczas powinniśmy poprosić, aby poinformowali nas, jaka jest ich decyzja, tak abyśmy wiedzieli, czy mamy przygotować to dodatkowe miejsce czy nie. Przecież nikt nie będzie miał do nas pretensji, że nie zorganizowaliśmy żadnych atrakcji dla dzieci, jeśli miałoby być na imprezie tylko jedno czy kilka. W takiej sytuacji każdy, kto będzie z dzieckiem będzie musiał się liczyć z tym, że to on sam będzie zmuszony się nim zajmować i w razie czego organizować mu czas. Dlatego też, tak ważne jest to, aby dokładnie się zastanowić nad tym, jakie możliwości są tutaj do wyboru, aby każdy wiedział na co się zgadza, jeśli podejmuje decyzję, że zabiera ze sobą dziecko na imprezę.

Ale co zrobić jeśli tych dzieci w naszej rodzinie jest całkiem dużo i większość zaproszonych chciałaby je zabrać, a jednocześnie sami obawiamy się, że w takiej sytuacji cała impreza się posypie, bo przejmą ją we władanie biegające, krzyczące i marudzące dzieci?

Specjalny animator

Jeżeli w naszej rodzinie jest sporo dzieci, a my jednak z jakiegoś powodu postanowiliśmy je zaprosić, to powinniśmy zadbać o odpowiednią opiekę dla nich. Warto więc rozejrzeć się za profesjonalnym animatorem, a więc osobą, która będzie organizowała dzieciom czas, wymyślała różne zabawy, która dopilnuje aby grzecznie się bawiły, a kiedy przyjdzie czas posiłków, będzie również pilnowała, aby każde dziecko miało na talerzu to na co będzie miało ochotę. Warto tak to zorganizować, aby taka animatorka była z dziećmi także wtedy, gdy te pójdą spać, tak aby ich rodzice spokojnie mogli się bawić do końca imprezy, nie martwiąc się tym, co dzieje się z ich pociechami. Im bardziej doświadczona będzie taka animatorka, tym większa będzie szansa, że mimo obecności dzieci, taka impreza minie naprawdę spokojnie.

Dzieci na imprezie nie muszą być utrapieniem, nie muszą być męczące i marudzące, a więc nie muszą psuć zabawy dorosłym. Wystarczy tylko, że zatrudnimy profesjonalistów, którzy w odpowiedni sposób wypełnią im tutaj czas.